Дани Шпаније на Филозофском факултету у Новом Саду

Ученици петог и шестог разреда наше школе који уче шпански језик 14. марта 2023. године присуствовали су Данима Шпаније на Филозофском факултету у Новом Саду. Догађај је био у организацији Института Сервантес, амбасаде Шпаније и Филозофског факултета у Новом Саду.  У пратњи наставнице шпанског језика Монике Михић, као и наставнице енглеског језика Јоване Радичев и наставнице српског језика и књижевности Александре Тот ученици су имали прилику да чују стихове најпознатијих шпанских песника које су говорили студенти више одсека ФФУНС и ђаци Карловачке гимназије. Након песничког матинеа уследило је интересантно предавање Geografía y cine: un recorrido por la España filmada, др Моисеса Морена Фернандеса са ФФУНС на ком су ученици имали прилику да се упознају са интересантним локацијама у Шпанији на којима су снимани познати филмови. И овог пута посета је реализована захваљујући нашој суграђанки и професорки на Филозофском факултету Бојани Ковачевић Петровић.

наставница српског језика и књижевности

Александра Тот