Лептирићи у научној посети школи

У петак 2. фебруара другари из старије групе из вртића “Лептирић” са васпитачицама Тањом и Тамаром, посетили су школу у договору да у оквиру свог пројекта у сарадњи са наставником физике употпуне и прошире своја знања о магнетима, магнетизму, магнетном пољу и половима.

Играли смо се са магнетима, причали о компасу и орјентацији у простору, закључили да се супротни полови привлаче, а исти одбијају, а на крају се са осмехом на лицу вратили у вртић да сигурно још једном попричају о доживљеном и употпуне усвоје утиске. Нама је било веома лепо и пријатно, а посебно драго што смо могли да помогнемо да малишани крупним корацима уђу у свет науке, а за коју годину се прикључе нашим ђацима и такмичарима из различитих научних области.

Више фотографија можете видети у ГАЛЕРИЈИ.