ПОЗОРИША ПРЕДСТАВА „КОЛЕВКА БАЈКЕ ЗА ВРЕМЕНА“

Ученици виших разреда у пратњи својих одељењских старешина, а у организацији наставница српског језика Весне Звекић-Борљин и Гордане Радаковић, посетили су 7.11.2019. београдски „Пан-театар“, та на вечерњој сцени гледали позоришну представу „Колевка бајке за времена“.Сам наслов, који је уједно и стих из познате песме Милутина Бојића „Плава гробница“,односи се на трагедију једне младости. Ова веома емотивна, а у исто време и едукативна представа према тексту и у режији Александре Ђурић говори о херојским судбинама деце која су се нашла у разарајућем вртлогу Првог светског рата. Кроз дијалоге и исповести главних јунака, историјске податке и чињенице које су предочене на уметнички начин, ученицима је дочарано једно херојско доба на које ћемо увек бити поносни и којег ћемо се сећати с пијететом. Представа је на ученике оставила изузетно снажан утисак.