Свети Сава – школска слава 2023.

Растко Немањић, Свети Сава, једна је од најзначајнијих личности у нашој историји. Био је српски принц, монах, игуман манастира Студеница. Сматра се зачетником српске књижевности, утемељивачем Српске православне цркве, државе и школства. Његовом заслугом основани су књижевни и школски центри у манастирима.

У школама широм Србије 27. јануара обележава се школска слава Свети Сава. За ученике и наставнике то је ненаставни, али радни дан када се одржавају приредбе посвећене српском просветитељу.

У нашој школи и ове године било је свечано. Програм је започео Химном Светом Сави, након чега је следило традиционално освећене колача. Све присутне поздравили су и  кумови славе, одељење 8/1 са одељенским старешином Љубом Радетом. Уз прикладан говор кумство је предато одељењу 6/2 и одељенском старешини Јовани Радичев. У наставку програма могли су се чути добро познати стихови о Светом Сави. Кроз неколико кратких игроказа могли смо увидети колика је била мудрост овог српског просветитеља.

Са још две нумере хор наше школе је догађај учинио потпуним.

Албум са фотографијама можете погледати  ОВДЕ .