9. СОШОВ

Зрењанин, европски град спорта за 2022. годину, од 19. до 22. маја био је домаћин Спортске олимпијаде школске омладине Војводине у којој је учествовало око 6000 учесника.

Како је на церемонији отварања истакао покрајински секретар за спорт и омладину, Дане Баста, ова манифестација има одређени циљ и значај. „Популаризацијом спорта међу школском децом не утиче се само на јачање њиховог физичког здравља него и на јачање воље и истрајности. Стварањем здраве конкуренције, кроз школска такмичења, млади који тек започињу свој спортски стаж уз помоћ и подршку својих наставника уче се фер односу на терену, али и у животу“, рекао је Баста.

Наша школа на имала је представнике из неколико дисциплина и то:

шах, спортска гимнастика, пливање, џудо, баскет 3×3 девојчице и мини атлетици, укупно 25 ученика такмичара.

Након четири дана такмичења ученици наше школе понели су 11 медаља, и то из пливања и атлетике.

ПЛИВАЊЕ

девојчице 8. разред /ДЕЛФИН 50м