Da se nikad ne zaboravi, Holokaust, da se nikad ne ponovi – muzika piše sećanja

Zrenjanin je jedan od gradova u kojima je održan javni čas Holokaust. U ovom javnom času učestvuju renomirani stručnjaci: istoričar, dr Milan Koljanin (Institut za savremenu istoriju Srbije), profesor Dragan Popadić, soc.psiholog (Filozofski fakultet) i preživeli (Aleksandar Ajzinberg, Haim Levi, Sonja Demajo, Olivera Popović,  Aleksandar Mošić, Aleksandar Nećak, Paja Ciner, Jozef Baruhović,i dr.) – što je jedinstveno, s obzirom da su to osobe u poznim godinama i da ih je danas malo preostalo.

Učenici VIII razreda naše škole su 6.novembra 2014.  prisustvovali  predavanju u Kulturnom centru i kroz preplitanje  istorije, muzike i psihologije samo sa jednim ciljem – upućeno im je da prošlost moramo znati jer je ona osnov sadašnjosti i budućnosti.Moramo se sećati Holokausta, svih žrtava (Srba, Jevreja,Roma,…)  i to samo sa jednim ciljem – da se nikada nikome ne desi ponovo, ali i da se ne zaboravi .

Na kraju ovog skupa naša škola dobila je na dar knjigu sačinjenu od ispovesti preživelih žrtava.