Dani Meksika na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

Učenici petog i šestog razreda OŠ “Dositej Obradović” iz Zrenjanina koji uče španski jezik, 1. novambra 2022. godine prisustvovali su Danima Meksika na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Događaj je bio u organizaciji Odseka za italijanske i iberoameričke studije, Meksičke ambasade, Iberoameričkog centra FFUNS, organizacije Latinos en Serbia i škole španskog jezika Latina.

U pratnji nastavnice španskog jezika, Monike Mihić, kao i nastavnice engleskog jezika, Jovane Radičev, đaci su aktivno učestvovali u radionici “Seti me se”, posvećenoj velikom meksičkom prazniku Danu mrtvih. Nakon predavanja o ovom prazniku i običajima, učenici su učestvovali u radionici pravljenja tipičnog meksičkog oltara. Pored ovog, učenici su dobili i nagrade, koje su izvlačene u okviru tombole.

Na literarnom konkursu “Calavera literaria”, učenica Lena Ninković iz 6/2 osvojila je 1.mesto, dok je Maša Delić iz 5/2 osvojila drugo mesto.

Poseta je realizovana zahvaljujući našoj sugrađanki i profesorici na Filozofskom fakultetu, Bojani Kovačević Petrović.

Opširnije o događaju pisali su i zrenjaninski portali. Tekst portala ilovezrenjanin možete pročitati OVDE