Dve bronzane medalje za male matematičare

Na državnom matematičkom takmičenju “Kengur bez granica” ove godine našu školu i Grad Zrenjanin predstavljalo je tri učenika naše škole i to: Staša Roljić, Veljko Krtinić i Boris Petrović.

Staša Roljić čija je mentorka Mirjana Andrijašević, je jedna od 13 najuspešnijih učenika trećeg razreda u celoj Srbiji, koja je svojim radom osvojila 3. mesto na matematičkom takmičenju koje je održano na Prirodno-matematičkom fakultetu u Kragujevcu.

Učenik drugog razreda, Veljko Krtinić, čija je mentorka Dragica Zečević plasirao se među 19 najuspešnijih učenika drugog razreda u celoj državi i sebi obezbedio treće mesto i bronzanu medalju.

Treći učenik koji je sebi i svojoj mentorki Marini Pešić obezbedio plasman i učešće na državnom takmičenju, je učenik sedmog razreda, Boris Petrović.